Реал (Мадрид) няма спирачки, записа 20-а поредна победа (видео + галерия)

Еврошампионът Реал (Мадрид) постигна 20-а поредна победа във всички турнири, след като победи като гост с 4:1 Алмерия в изтеглен мач от 15-ия кръг на Примера дивисион. Това беше последен мач за  възпитаниците на Карло Анчелоти в Примера дивисион за годината, а след двубоя те летят за Мароко, където им предстои участие в световното клубно първенство.

Реал излезе с най-доброто на терена, като в атака действаше атомното трио Гарет Бейл, Карим Бензема и Кристиано Роналдо. Дебют начело на Алмерия пък направи 50-годишният треньор Хуан Игнасио Мартинес. Той обаче не седна на скамейката, а изгледа мача от трибуните.

Алмерия - Реал Мадрид Алмерия игра храбро и поддържаше интригата в мача до 80-ата минута, когато падна третото попадение за Реал, а преди това изпусна дузпа, с която можеше да се стигне до равенство 2:2.

Иначе резултатът беше открит в 34-ата минута, чрез Иско с прекрасен гол. Той овладя центриране в наказателното поле, финтира бранител на Алмерия и със силен удар от границата на пеналта отбеляза във вратата на Алмерия.

Пет минути преди края на полувремето Алмерия върна попадението, след като Хосе Рабаско - Верса простреля Касийяс с мощен удар от далечно разстояние. Радостта на домакините трая кратко, тъй като Реал отново излезе напред чрез Гарет Бейл в 42-ата.
Алмерия - Реал Мадрид
Второто полувреме започна вихрено, като положенията се редуваха и пред двете врати. Кристиано Роналдо пробва мерника си на два пъти, но първо бранител на Алмерия блокира удара, а във втория случай добре се намеси и вратаря Рубен Мартинес. Гарет Бейл също можеше да се разпише след една скоростна контраатака. Уелсецът пробяга близо 50 метра, след което се поколеба дали да стреля или да подаде на връхлитащия Роналдо и в крайна сметка топката мина встрани.
В 58-ата минута Кристиано Роналдо претендира за дузпа, но не я получи. Такава обаче беше отсъдена за домакините за нарушение на Марсело. Зад топката застана голмайсторът Верса, но Икер Касийяс усети посоката и отрази удара.

Футболистите на Реал усилиха натиска в търсене на нов гол, който да ги успокои. Четвърт час преди края се стигна до много любопитна атака от страна на Реал. Бензема намери по фланга португалския бранител Пепе, който напредна дълбоко в половината на Алмерия, но си подаде твърде силно топката в решителния момента и опасността беше преодоляна.

Реал все пак стигна до трети гол след мълниеносна атака в 80-ата минута, започната от Гарет Бейл. Той подаде на Роналдо, който намери Бензема. Французинът напредна и върна топката на свободния Роналдо, който не сбърка почти от фронтална позиция пред вратата - 3:1 за Реал и 24-и негов гол от началото на сезона. Не закъсня и №25. Той падна две минути преди края на редовното време. Даниел Карвахал намери Роналдо на удобна позиция, който не сгреши.

Само минута по-късно и Бейл можеше да се разпише за втори път, след като беше изведен отлично от Роналдо пред вратата, уелсецът пусна хитро топката от неудобна позиция, но тя мина встрани. Марсело също пробва силата на удара си, но вратарят на Алмерия спаси бомбата му и така резултатът остана непроменен.