Женско футболно първенство: НСА - Дунав (Русе) 4:0 /почивка/

Ели Василева с 12 точки, Вакъфбанк с изненадваща загуба от Кан с 1:3 в Истанбул

Френският РС Кан (Кан) поднесе голяма изненада в група Е на Шампионската лига, след като срази с 3:1 (25:23, 23:25, 26:24, 27:25) турския Вакъфбанк насред Истанбул.

По този начин шампионките на Франция излезнаха на първо място и остават без загуба след първите три кръга от груповата фаза. Волейболистките на РС Кан от самото начало затрудниха Вакъфбанк и успяха да поведат в геймовете. Домакините бързо изравниха, а в третата част водеха с 8:4 и 21:19, но това не се оказа достатъчно, за да направят обрат. И в четвъртия гейм състезателките на Вакъфбанк успяха да поведат в края с 21:20, но РС Кан не допусна мача да влезне в тайбрек и приключи всичко след 27:25.

Елица Василева бе в титулярния състав на Вакъфбанк в първите три гейма, а в четвъртия се включи като резерва, в резултат на което направи 12 точки (5 блокади, 30 % в нападение). Бразилката Шейла Кастро заби 18 (2 аса, 1 блокада, 38 % в атака), а сръбската нападателка Милена Рашич добави 17 (1 ас, 4 блокади, 75 % в атака). За гостенките от Кан 15 точки записа сръбкинята Саня Буршац (2 аса, 52 % в нападение).

Интересното е, че Вакъфбанк допусна първа домакинска загуба в Шампионската лига от близо четири години насам. За последно преди днешното поражение от Кан, турският гранд бе губил пред собствена публика от италианския Новара през сезон 2009/10.

Първи съдия на този мач бе

Илиян Георгиев

.

В другия мач от тази група италианският Нордмеканика (Пиаченца) разби с 3:0 (25:15, 25:16, 25:20) като гост сръбския Партизан Визура (Белград). По 16 точки записаха основната нападателка на домакините Тияна Бошкович (38 % в атака) и Индре Сорокаите (5 аса, 58 % в атака) от тима на Пиаченца.

Във временното води Кан със 7 точки, с една пред Вакъфбанк и три пред Пиаченца.