Динамо (Москва) удари ПСВ в края и завърши с шест победи

С гол на Алексей Йонов в 90-ата минута Динамо (Москва) победи като гост ПСВ Айндховен в последния си мач от група Е на Лига Европа. Така руският тим завърши с пълен актив от 18 точки и продължава в плейофите, в които ще играе и ПСВ, който с 8 точки се нареди на второ място в крайното класиране.

В другия мач от групата Панатинайкос и Ещорил завършиха 1:1 в Атина, като голът за португалците също падна в края на мача, като негов автор стана Клебер.

И двата мача нямаха никакво значение за крайното класиране. Затова в Айндховен ПСВ излезе с резервите, тъй като треньорът Филип Коку предпочете да запази асовете си за вътрешния шампионат, където ПСВ е лидер с мач по-малко.

Мачът беше приятен за гледане, като двата тима непрекъснато организираха атаки, а това 0:0, което се запази до края изглеждаше като недоразумение.

Българският национал Станислав Манолев игра цял мач за победителите, а преди срещата беше почетен от управата на бившия си клуб ПСВ.

Два епизода с участието на Манолев могат да се отбележат. В 20-ата минута Йозефзоон елиминира българина, но защитата на руснаците се справи с опасността. Но пет минути преди края на първата част Станислав създаде отлична ситуация за своите след пробив и прострелно центриране от ляво, но Юсупов не успя да довкара топката в мрежата.

С успеха Динамо повтори постижението на Ред Бул и Зенит, които също са завършвали груповата фаза с актив от 6 победи.

ПСВ Айндховен - Динамо (Москва) 0:1
0:1 - Йонов (89)

Панатинайкос - Ещорил 1:1
1:0 - Карелис (55)
1:1 - Клебер (87)