Торино с гръм и трясък на 1/16-финалите

Италианският клуб Торино разгроми с 5:1 като гост Копенхаген в мач от последния шести кръг на груповата фаза на Лига Европа. Датчаните поведоха с 1:0 в резултата с гол на Даниел Амартей още в 6-ата минута, но след това мачът се превърна в истински кошмар за домакините. В 15-ата минута Хосеф Мартинес изравни резултата, а още през първото полувреме датчаните останаха без двамата си централни защитници, които получиха червени картони. Първо изгонен от игра бе Микаел Антонсон в 30-ата минута, а в 40-ата преждвременно към съблекалните пое и Матиас Йоргенсен. Бразилският ветеран Амаури даде аванс на "биковете" в резултата с гол от дузпа в 42-ата минута, а в началото на втората част пред вратата на Копенхаген се разрази истинска буря.

В рамките на 6 минути през второто полувреме торинци реализираха три попадения. В 47-ата минута точен бе Хосеф Мартинес с втория си гол в срещата, а в 49-ата италианският национал Матео Дармиан се разписа за 1:4. В 53-ата минута Гастон Силва вкара петия гол за Торино, който се оказа и последен в двубоя.

В другия мач от Група "В", който се изигра тази вечер, белгийският клуб Брюж надви с 2:1 като домакин финландския ХИК Хелзинки. По този начин Брюж зае първото място в крайното класиране в групата, а Торино е втори. Брюж поведе в резултата с гол на Фелипе Гомес в 28-ата минута, но в 51-ата Макумба Канджи изравни. Минута преди края Лиор Рафаелов донесе победата на белгийците.

КОПЕНХАГЕН - ТОРИНО 1:5
1:0 Амартей (6)
1:1 Мартинес (15)
1:2 Амаури (42-д)
1:3 Мартинес (47)
1:4 Дармиан (49)
1:5 Силва (53)

БРЮЖ - ХИК 2:1