Аякс натупа АПОЕЛ и се мести в Лига Европа (видео)

Отборът на Аякс ще играе в Лига Европа напролет, след като в последния си мач от Група "F" на Шампионската лига разби с 4:0 АПОЕЛ (Никозия). Два гола отбеляза Ласе Шьоне, един от които от дузпа, а Дави Клаасен и Аракдиуш Милик добавиха по едно попадение. Това бе първи успех за холандския шампион в надпреварата, но той се оказа достатъчен за продължаване на европейското участие на тима.

За кипърците титуляр бе бившият нападател на ЦСКА Килиън Шеридън, но ирландецът не помогна на тима си. АПОЕЛ се нуждаеше от успех в Амстердам, за да продължи към ЛЕ вместо Аякс, но тимът не успя да покаже, че заслужава да бъде на мястото на холандците.

Резултатът бе открит от домакините в края на първата част. Милик бе спънат в наказателното поле от Мариос Антониадес и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Шьоне и не сбърка. В началото на втората част Аякс удвои преднината си. Удар на Милик бе спасен от Урко Пардо, но при добавката Шьоне вкара за 2:0. Само три минути по-късно резултатът вече беше три гола преднина на холандците. Рикардо Кишна центрира отлично към Клаасен, който с глава прониза Пардо. Крайното 4:0 оформи Милик в 74-ата минута, след като получи топката на чиста позиция от автора на третия гол.

Така Аякс приключва Група "F" с актив от пет точки и ще опита късмета си във втория по сила турнир на Стария континент. АПОЕЛ пък остава с една точка на последно място и отпада от евротурнирите.