Ман Сити спечели битката на "Олимпико" - Рома искаше, но не знаеше как (видео)

Манчестър Сити победи Рома с 2:0 като гост в решителен мач от група "Е" на Шампионската лига и се класира за осминафиналите. В герой за тима на Мануел Пелегрини се прввърна Самир Насри, който отбеляза първия гол и асистира на Пабло Сабалета за втория. По този начин "гражданите" заеха второ място в крайното класиране, а "вълците" останаха трети и през пролетта ще се включат в Лига Европа.

В другия мач от групата Байерн (Мюнхен) разгроми ЦСКА (Москва) с 3:0 и изхвърли отбора на Георги Миланов от евротурнирите. Победата на баварците означаваше, че Рома може да завърши на втора позиция и с нулево равенство, но след почивката момчетата на Руди Гарсия позволиха да бъдат надиграни от Сити и напуснаха надпреварата.

Победата е първа за Манчестър Сити на италианска земя в евротурнирните и беше постигната без някои от най-добрите футболисти на тима.

Играчите на Рома излязоха с ясното съзнание, че трябва да преследват единствено победата. На върха на атаката започна капитанът Франческо Тоти, а зад него ще действаха Жервиньо, Адем Ляич и Миралем Пянич. Сейду Кейта и Раджа Наинголан пък действаха в средата на терена. Даниеле Де Роси, който получи червен картон в мача от Серия "А" срещу Сасуоло, остана на пейката, както и Кевин Строотман, Хуан Итурбе и Алесандро Флоренци.

Гостите от Англия бяха без двамата си водещи футболисти Серхио Агуеро и Туре Яя. Аржентиенцът е контузен и ще отсъства до края на годината, а Туре Яя е наказан след червения картон срещу ЦСКА (Москва). Доскоро травмираният Давид Силва обаче се възстанови и се появи в игра след почивката. В атака Мануел Пелегрини заложи на Един Джеко, а триото зад него беше в състав Хесус Навас, Самир Насри и Джеймс Милнър. В защитата го нямаше Венсан Компани, който също е контузен. В отсъствието на белгиеца партньори в центъра на отбраната бяха Мартин Демикелис и Елаким Мангала.

Срещата започна с мощен натиск на Рома. Още в 5-ата минута Хосе Холевас се озова на добра позиция в наказателното поле, но ударът му беше блокиран. Секунди по-късно атака на домакините по левия фланг завърши с прострелно центриране, което обаче не беше засечено от футболист на италианците.

Домакините продължиха да са по-настоятелният отбор, но далечни удари на Жервиньо и Ляич не затрудниха Джо Харт. Ман Сити поизравни играта в средата на полувремето, когато Де Санктис изби силен изстрел на Милнър. Рома веднага отговори с индивидуален рейд на Жервиньо, който от малък ъгъл не успя да изненада стража на гостите.

В 24-ата минута "гражданите" организираха хубава атака по десния фланг и центрирането стигна до Джеко, но той прати топката над вратата. Английският тим действаше все по-смело, но многобройните центрирания не носеха сериозна заплаха за вратата на Рома.

В 38-ата минута Майкон се опита да изненада Джо Харт с далечен изстрел, но вратарят на Сити внимаваше. Веднага след това Де Санктис изби шут на Милнър, а в края на полувремето Жервиньо за пореден път опита сам да надиграе цялата защита на гостите, но беше спрян.

Веднага след почивката Джеко се озова в наказателното поле, но опитът му за центриране беше блокиран. Рома се стремеше по-продължително да задържа топката, но футболистите на Руди Гарсия често бъркаха в подаванията си.

В 60-ата минута Насри беше оставен сам на ъгъла на наказателното поле и французинът с мощен шут разстреля Де Санктис - 0:1. Този гол, в комбинация с това, че ЦСКА губеше от Байерн в Мюнхен, означаваше, че Рома се нуждае от пълен обрат, за да продължи напред. В 65-ата минута бомбен изстрел на Наинголан затрудни Харт, но той изби в корнер. Малко след това Ляич по чудесен начин се освободи, но ударът ми муна висока над вратата. Това беше последната изява на сърбина, който отстъпи мястото си на Хуан Итурбе.

В 71-ата минута гръцкият бранител на Рома Костас Манолас уцели гредата. Веднага след това се стигна до голямо разбъркване пред Джо харт, при което "вълците" поискаха дузпа за игра с ръка, но получиха само корнер. Матия Дестро и Алесандро Флоренци също се появиха в игра за "джалоросите", но защитата на Сити изглеждаше стабилна. Така се стигна до 86-ата минута, когато героят за гостите до момента Насри изведе технично Пабло Сабалета и аржентинецът сложи точка на спора.