Арсенал разгроми отново Галатасарай, но не успя да излезе на върха (видео)

Арсенал разгроми с 4:1 Галатасaрай като гост, но въпреки това завърши на второ място в крайното класиране на Група "D", тъй като лидерът Борусия (Дортмунд) взе точката, от която се нуждаеше срещу Андерлехт, за да финишира на първо място. За "артилеристите" по две попадения реализираха Лукас Подолски (3' и 90') и Аарън Рамзи (11' и 29'), а почетният гол за Галатасарай бе дело на Уесли Снайдер (88').

Мениджърът на Арсенал Арсен Венгер обяви състава си 24 часа преди двубоя на "Тюрк Телеком Арена". Войчех Шчесни и Матийо Дебюши се завърнаха след контузии. Джоел Кембъл, Яя Саного и Лукас Подолски започнаха като титуляри, а Алексис Санчес, Дани Уелбек, Киърън Гибс и Лоран Косиелни не отпътуваха с отбора за Истанбул. Оливие Жиру няма право да играе в тази фаза на надпреварата.

Арсенал изигра перфектно първо полувреме и реши всичко само за около половин час игра. Още в третата минута Рамзи подаде към Подолски, който навлезе отляво и със страхотен изстрел препарира Болат, пращайки топката в горния ъгъл до близката гредата на вратата на домакините. В 11-ата минута Алекс Окслейд-Чембърлейн изведе по перфектен начин Рамзи, който с много прецизен и елегантен удар по диагонала удвои аванса на "артилеристите".

В 20-ата минута гредата спаси домакините след нов шут на Подолски, а девет минути по-късно Рамзи покачи на 0:3 след страхотен изстрел от около 28 метра.

През втората част двата отбора си размениха по един гол в заключителните минути. Първо, в 88-ата, Уесли Снайдер намали след страхотно изпълнение от пряк свободен удар. В добавеното време Подолски вкара втория си гол в мача, оформяйки крайното 1:4.

Арсенал завършва на второ място с актив от 13 точки - колкото има и лидерът Борусия (Д). Галатасарай е на дъното в крайното класиране с едва една точка.

ГАЛАТАСАРАЙ - АРСЕНАЛ 1:4