100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:3

Куп пропуски костваха на Борусия (Д) победата срещу Андерлехт, но не и първото място (видео)

Борусия (Дортмунд) и Андерлехт завършиха 1:1 в последен мач от група "D" на Шампионската лига. По този начин германският тим устиска първото място в крайното класиране, след като завърши с равен точков актив с Арсенал, но заради по-добрата си голова разлика остави "точпиите" на втората позиция.

Чиро Имобиле откри за "жълто-черните" в 59-ата минута, след което възпитаниците на Юрген Клоп направиха няколко невероятни пропуска пред вратата на гостите. В това отношение се отличи Хенрих Мхитарян, който на три пъти не успя да преодолее Силвио Прото, а в в 85-ата минута Александър Митрович с глава донесе равенството на Андерлехт.

През уикенда Борусия прекъсна поредицата си от слаби резултати в Бундеслигата с минимална победа срещу Хофенхайм. В този мач титулярната защитна четворка на тима Пишчек, Хумелс, Суботич и Шмелцер играха заедно за първи път от 19 месеца. Днес Хумелс отстъпи мястото си на Матиас Гинтер, Чиро Имобиле застана на върха на атаката вместо Пиер-Емерик Обамеянг, а Митчъл Ленгерак отново беше предпочетен на вратата пред доскорошния титуляр Роман Вайденфелер.

Андерлехт постигна равенства при предишните си две гостувания в групата, а с домакинския успех срещу Галатасарай се бетонира на третото място. В последния си мач в белгийското първенство тимът изненадващо загуби с 2:4 от Мускрон и наставникът Бесник Хаши предприе някои промени в състава. Атаката поведе сръбският национал Александър Митрович, а на пейката останаха Юри Тилеманс и Сириак.

Борусия веднага притисна съперника и в 4-ата минута Имобиле стреля мощно от границата на наказателното поле, но Силвио Прото показа блестящ рефлекс. Не след дълго интересна ситуация имаше и пред вратата на домакините. Митрович опита да изненада Ленгерак, но стражът на дортмундци внимаваше.

Последваха по-спокойни минути, преди Имобиле отново да се прояви. италианецът премина през няколко бранители и шутира силно, но Прото отново се намеси чудесно и изби в корнер. До края на полувремето Борусия направи още няколко интересни атаки, но така и не успя да поведе в резултата.

В 50-ата минута Хенрих Мхитарян излезе на стрелкова позиция, но Прото блокира удара му. Логичното се случи малко по-късно, когато Шинджи Кагава комбинира с Нури Шахин, той изведе Имобиле и таранът опъна мрежата за 1:0.

Борусия играеше с настроение и с лекота стигаше до удари към вратата на Прото, но стражът на Андерлехт впечатли с невероятни спасявания. В 71-ата минута Мхитарян за пореден път беше близо до гола, но и този път Прото изби в корнер. Арменският национал сякаш беше орисан да не вкара гол, защото малко по-късно пак се озова сам срещу вратата, но стреля над нея. Така се стигна до 85-ата минута, когато гостите направиха хубава атака по дясното крило и след центрирането на Антони ван ден Боре Александър Митрович с глава изравни.

БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) - АНДЕРЛЕХТ 1:1 (0:0)
1:0 Имобиле (59)
1:1 Митрович (85)