Твърде са силни! Въпреки че се смилиха, приказката приключи с тежко поражение на "Бернабеу" (видео+галерия)

Приказката за Лудогорец в Шампионска лига приключи с тежко поражение от Реал Мадрид. Българският шампион отстъпи с 0:4 на водения от Карло Анчелоти галактически тим в последен мач от груповата фаза на най-комерсиалния турнир.

По този начин "орлите" не успяха да прескочат като трети отбор групата и напролет да вземат участие в директните елиминации на Лига Европа. Там ще играе Ливърпул, а напред от тази група продължават Реал Мадрид и Базел. Попаденията в днешната среща бяха дело на Роналдо (20д.), Бейл (38), Арбелоа (78) и Медран (88).

Реал, който игра с голяма част от резервните си състезатели пък постигна 19-та поредна победа и подобри рекорда на тима на Барселона, който бе от 18 поредни успеха.

Реал Мадрид - Лудогорец 4:0
Въпреки всичко Лудогорец не трябва да се срамува от участието си в групите на Шампионска лига. Напротив - "зелените" могат да се похвалят със спечелени четири точки и с паметни мачове като тези на стадион "Васил Левски" срещу Реал Мадрид, Базел и Ливърпул. Нещо, което никой друг български отбор до този момент не е правил в Шампионска лига.

Но за жалост липсата на достатъчто опит и рутина, и грубите грешки, които играчите на Георги Дерменджиев допускат, изиграха лоша шега на българския шампион.

Иначе в днешния двубой възпитаниците на Анчелоти бяха пълни господари на терена и разликата от четири гола беше най-малкото, с което "орлите" се отърваха. "Белите" се смилиха над своя опонент и за радост на "орлите" в доста от ситуациите пред вратата на Владислав Стоянов подхождаха аристократично.

Марселиньо направи задачата на "зелените" още по-тежка, тъй като в 19-ата минута изби топката с ръка на метър от голлинията и бе изгонен.

В 10-ата минута Хавиер Ернандес бе оставен непокрит на няколко метра от голлинията, но стреля в аут.

Преди това двата тима си размениха по един удар в очертанията на вратата. Първо Кристиано Роналдо пробва късмета си отдалеч, но Владислав Стоянов внимаваше и изби в корнер. Последва атака и изстрел от добра позиция на Марселиньо, но топката попадна право в обсега на Кейлор Навас, който улови с лекота.

В 15-ата минута Иско пропусна сам срещу вратаря. Стоянов излезе на време и предотврати чист гол в собствената си врата.

В 18-ата минута Марселиньо изведе отляво Върджил Мисиджан, който преодоля бранител на домакините и потърси удар с вътрешан фалц в далечния ъгъл, но стажът на "белите" спаси.

Първото попадение вкара Кристиано Роналдо в 20-ата минута от дузпа. При центриране от корнер, Варан стреля с глава и Марселиньо изби с ръка влизащата в мрежата топка. За постъпката си бразилецът бе изгонен, а освен това реферът отсъди най-тежкото наказание. Роналдо не сбърка от бялата точка за 1:0.

В 25-ата минута Роналдо не успя да се разпише от чиста позиция, стреляйки при добавка право в Стоянов.

В 38-ата минута Гарет Бейл покачи на 2:0. Бързоногото крило опъна мрежата с глава след центриране от корнер. Попадението не бе никак изненадващо предвид натиска на Реал и слабата игра на бранителите и стража Стоянов при статичните положения.

Почти при всяко центриране, играчите на "белия балет" имаха надмощие в борбата на втория етаж, а вратарят на Лудогорец стоеше на голлинията е не смееше да помръдне, което съмсем логично му донесе доста наприятности.

Реал Мадрид - Лудогорец 2:0
Втората част не се различаваше от първата, тъй като Реал отново диктуваше събитията на терена. В 52-ата минута Бейл пропусна да вкара трети гол, след като бе изведен очи в очи със Стоянов.

"Орлите" отговориха чрез топовен шут на Светослав Дяков в 58-ата минута, но Навас внимаваше и боксира в корнер.

В 73-ата минута Арбелоа уцели горната греда от 3-4 метра след удар с глава.

Така се стигна до 78-ата минута, когато Арбелоа се оказа най-съобразителен в наказателното поле и отблизо направи резултата класически. При удара на играча на мадридчани Стоянов реагира и извади топката, но в карйна сметка тя премина голлинията с пълния си обем и попадението бе зачетено.

В 88-ата минута Медран вкара четвърто попадение за Реал, което падна с помощта на късмета, тъй като при удара имаше рикошет.

До края на срещата домакините се опитаха да отбележат ново попадение, но за радост на българските запалянковци на футбола не успяха.

Реал Мадрид: 13 Кейлор Навас, 17 Алваро Арбелоа, 18 Начо Фернандес, 2 Рафаел Варан, 5 Фабио Коентрао (60-Марсело), 24 Асиер Ияраменди, 8 Тони Кроос (60-Хесе), 23 Иско, 11 Гарет Бейл (83-Медран), 14 Хавиер Ернандес, 7 Кристиано Роналдо