Юношите на Ливърпул продължават в Шампионската лига след 105-минутна драма

Юношите на Ливърпул (19) продължават напред в следващата фаза на Шампионската лига, след като победиха с 3:0 Базел у дома и изместиха швейцарския тим от второто място в Група "В" на Шампионската лига. Развоят на този двубой бе изключително драматичен, тъй като младите мърсисайдци имаха аванс от един гол до 90-ата минута. Той бе реализиран в 38-ата от Райън Кент, който проби между няколко бранители на Базел и стреля в далечния ъгъл. Това попадение обаче не бе достатъчно за Ливърпул, тъй като отборът се нуждаеше от победа с два чисти гола, за да измести днешния си съперник от втората позиция.

През втората част двубоят бе прекъснат за 11 минути, за да се окаже лекарска помощ на Сам Харт, който получи удар в главата. Това даде повод за значително продължение на редовното време, в което се стигна до драматична развръзка. Даниел Клиъри направи 2:0 в 94-ата минута, след като засече центриране на Адам Филипс, вкарвайки златния гол за домакините. Това обаче не бе всичко в този мач, продължил 105 минути. До края гостите останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Пикел, а при последвалия пряк свободен удар Джероум Синклеър се разписа с глава за класическото 3:0.

Реал Мадрид завърши на първо място в крайното класиране на Група "В", Ливърпул е втори, а Базел остава на трета позиция. И трите отбора са с актив от 12 точки. Юношите на Лудогорец са на последно място с 0 т. и без отбелязан гол.