Неубедителен Ман Юнайтед с 5-и пореден успех благодарение на гения на Ван Перси (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Отборът на Манчестър Юнайтед записа пети пореден успех на сметката си в Премиър лийг. Тази вечер тимът на Луис ван Гаал надигра с 2:1 Саутхамптън в последен мач от 15-ия кръг на "Сейнт Мери". "Червените дяволи" отново не се представиха особено убедително в срещата, но въпреки това измъкнаха трите точки благодарение на гения на Робин ван Перси. Холандецът отбелза и двата гола за своя тим в 12-ата и 71-ата минута, докато Грациано Пеле се разписа за домакините в 31-ата минута. Така Юнайтед изпревари "светците" във временното класиране и излезе на 3-ото място.
Саутхамптън -  Манчестър Юнайтед 1:2
Първата по-интересна ситуация в мача бе създадена от домакините още в 3-ата минута, когато Душан Тадич стреля с глава, но над вратата. В същото време обаче гостите още с първата си възможност стигнаха до откриване на резултата. В 12-ата минута груба грешка в защитата на Саутхамптън подари топката на  Робин ван Перси, който изскочи очи в очи с вратаря и технично прати топката във вратата за 0:1.
"Светците" обаче бързо съумяха да се съвземат от шока и постепенно започнаха да търсят изравняването. В 15-ата минута след центриране от корнер Пеле стреля с глава, но неточно. След това в 25-ата минута Садио Мане финтира няколко играчи на гостите и влезе в наказателното поле, но в последния момент се засуети и топката му бе отнета преди да стреля към вратата. В 31-ата минута обаче по-добрата игра на домакините даде резултат. След хубава контраатака топката бе центрирана в наказателното поле, където Тадич отправи удар, който бе блокиран, но топката стигна до Грациано Пеле, който бе точен за 1:1.
Саутхамптън бе близо до нов гол в 35-ата минута, когато Шейн Лонг бе намерен в пеналта, но ударът му от близо бе над вратата. Едва в края на полувремето пък играчите на Манчестър Юнайтед успяха да се събудят и Ван Перси стреля опасно, като кълбото профуча доста близо до гредата, но от външната страна.

В началото на второто полувреме Саутхамптън отново започна по-добре. В 52-ата минута Шейн Лонг получи великолепно центриране в пеналта, но от близо с глава стреля право в ръцете на Давид Де Хеа. След това в 58-ата минута Пеле бе изведен великоепно в наказателното поле, но ударът му мина над напречната греда.
В същото време "червените дяволи" нямаха особени положения пред вратата на съперника, но въпреки това в 71-ата минута отново излязоха напред в резултата. Уейн Рууни центрира прекрасно от фаул, а Ван Перси на задната греда заасече топката във вратата за 1:2.
До края Саутхамптън се хвърли в атака и в 76-ата минута Пеле имаше нов страхотен шанс, като получи около точката на дузпата и отправи удар, но Де Хеа за пореден път демонстрира прекрасен рефлекс и спаси. След това в 85-ата минута Натаниел Клайн стреля опасно от дистанция, но покрай вратата. Минута по-късно и Райън Бертранд пробва далечен изстрел, който срещна крак на бранител и мина доста близо над вратата.
Въпреки всичко "светците" не успяха да стигнат до изравняване и Манчестър Юнайтед взе важни три точки, с които активът му стана 28 точки и отборът излезе на 3-ото място в класирането. Саутхамптън пък падна до 5-ото място в таблицата с 26 точки.