Седем гола в Ейбар

Отборът на Ейбар спечели убедително с 5:2 над Алмерия в мач от 14-ия кръг на Ла Лига, игран в малкото баско градче. Федерико Пиовокари (2), Саул Берхон (20), Раул Албентоса (30), Раул Навас (57) и Андер Капа (74) отбелязаха за "синьо-червените". За южняците се разписаха Фернандо Сориано (43) и Едгар (77). Победата дръпна тима на Гайска Гаритано към средата на класирането.

Баските изиграха шеметен половин час и зарадваха "Ипуруа" с три гола. Във втората минута Федерико Пиовокари отне от Анхел Трухийо след далечен пас, навлезе в наказателното поле и плъзна топката под плонжа на Рубен Мартинес. В 20-ата Саул Берхон удвои след грешка при изнасянето на гостите. Нападателят на "синьо-червените" нахлу отляво и отбеляза с диагонален шут, като топката се отклони от Фран Велес.

Любопитното е, че в средата на полувремето андалуският тим имаше предимство при владението на топката: 55:45. В 30-ата минута Раул Албентоса направи 3:0 след корнер и удар с глава. В 42-ата резервата Фернандо Сориано намали след подарък от защитата на домакините.

В 57-ата минута тимът на Франсиско отново показа слабости в защита при центриране от корнер. Другият централен защитник Раул Навас също се разписа с глава. В 65-ата Рубен беше на мястото си след хубав рейд на Андер Капа и негов шут. В 74-ата Капа реализира прекрасно попадение с шут от 19 метра, при който топката попадна под напречната греда. В 76-ата Чимо Наваро центрира от фланга и резервата Едгар направи 5:2. В 90-ата гостите от "Нуево Медитеранео" не получиха дузпа след игра с ръка на Лийо.