Магията на Лъки Лък сработи в Кливлънд

Андрю Лък приближи Индианаполис на победа от запазване на титлата в АФК Юг. „Жребците” изоставаха цял мач в Кливлънд, но 32 секунди преди изтичане на редовното време Лък намери Ти Уай Хилтън в ендзоната да победния тъчдаун и крайното 25:24. Куотърбекът на гостите бе далеч от обичайното си ниво, като метна два интерсепшъна, изгуби фъмбъл в собствената си ендзона, но навакса 14 точки пасив и още другата неделя може да класира тима си за плейофите при победа срещу Хюстън.

Възелът в АФК Север се затегна отново, след като с три тъчдауна в последната четвърт Питсбърг размазаха с 42:21 дивизионния лидер Синсинати. ЛеВион Бел се отчете с две визити в ендзоната, а Бен Рьотлисбергер (25 от 39 за 350 ярда, три тъчдауна) излезе победител с явно превъзходство в престрелката с Анди Долтън (21 от 29 за 302 ярда, два тъчдауна, но и изгубен фъмбъл).

Историческият сезон в НФК Юг пое нов странен курс, след четвъртата поредна домакинска загуба на Ню Орлийнз. „Светците” допуснаха най-тежката си загуба под ръководството на Шон Пейтън, като още на почивката „Луизиана Сюпърдоум” бе наполовина празен. Каролина притежаваха топката в продължение на 36 минути, преодоляха 497 ярда, включително 271 по земя и спечелиха с 41:10, като петима различни играчи се отчетоха с по тъчдаун. Мачът ще се запомни и с масовият бой в ендзоната на домакините в средата на първата четвърт, след който тайтендът на „пантерите” Брандън Уилямс бе изгонен за удар с юмрук.