Турнир на талантите U14 : Зона Пловдив - Зона Варна 0:0

Роби Кийн донесе трофей на ЛА Галакси в последния мач на Лендън Донован

Лос Анджелис Галакси спечели Купата на МЛС в драматичен финал срещу Ню Инглънд Революшън, спечелен с 2:1 след продължения. Победният гол отбеляза Роби Кийн в 111-ата минута. По този начин ирландският стрелец добави нов трофей в богатата си колекция, и то броени дни след като беше избран за най-добър футболист на сезона в Мейджър лигата.

Всички погледи във финала бяха насочени към легендата на американския футбол Лендън Донован, който изигра последния мач в кариерата си. Младият нападател на ЛА Галакси Гиаси Зардес откри резултата в 59-ата минута и доближи тима си до пета купа в историята, но Крис Тиърни изравни в 79-ата минута и прати мача в продъжения. В тях Ню Инглънд пропусна да нанесе решаващия удар и това стори Роби Кийн, който в 11-ата минута отбеляза победното попадение за ЛА Галакси.

ЛОС АНДЖЕЛИС ГАЛАКСИ - НЮ ИНГЛЪНД РЕВОЛЮШЪН 2:1 (0:0, 1:1)
1:0 Зардес (59)
1:1 Тиърни (79)
2:1 Кийн (111)