Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Ново разочарование за Валенсия

Пред 40 000 зрители отборите на Гранада и Валенсия завършиха 1:1 в мач от 14-ия кръг на Примера дивисион. Гостите поведоха в резултата с гол на Алваро Негредо в 83-ата минута, но малко по-късно "прилепите" останаха с човек по-малко на терена, след като Пако Алкасер получи червен картон. Домакините се възползваха от численото си превъзходство и с гол на Айзък Съксес в 89-ата минута стигнаха до равенството.

Така Валенсия вече в четвърти пореден мач не успява да победи, но запази петото си място във временното класиране с актив от 25 точки - 9 помалко от лидера Реал Мадрид. От своя страна Гранада от 16-о се изкачи на 15-о място в класирането с актив от 12 точки.

Първото положение в мача създадоха гостите, но Негредо стреля неточно с глава след хубаво центриране на Антонио Бараган. Гранада отвърна с опасен изстрел на Юсеф Ел-Араби, преминал встрани от целта. Малко преди почивката Негредо отново се размина с гола.

Преотстъпеният от Манчестър Сити нападател продължи да е най-активният футболист на терена и беше постояна заплаха за бранителите на домакините. В 83-ата минута Негредо успя да открие резултата след пас на резервата Родриго де Паул, но "прилепите" нямаха много време да се порадват на преднината си. Друга резерва - Пако Алкасер, получи директен червен картон само 4 минути след повявата си в игра, а малко преди последния съдийски сигнал Айзък Съксес беше на точното място след подаване на Димитри Фулкие и изравни.