Лион обърна Евиан с 11 юноши

Отборът на Лион победи с 3:2 Евиан Тонон-Гайяр в мач от 17-ия кръг на Лига 1. "Хлапетата" губеха с 1:2 до 81-ата минута, но с два гола на Александре Лаказет гостите стигнаха до трите точки в Горна Савоя. Ветеранът Седрик Барбоса на два пъти даваше преднина на Евиан - веднъж в 29-ата минута, а след това и в 64-ата - само 60 секунди, след като Ясин Бензия бе изравнил.

Лион за пореден път заложи на множество юноши в състава си. Осем бяха титуляри - Антони Лопеш, Самюел Юмтити, Жордан Фери, Максим Гоналон, Набил Фекир, голмайсторите Бензия и Лаказет, както и ветеранът Стед Малбранк, който също е продукт на клуба, а като резерви се появиха още трима - Рашид Гедзал, Клинтън Н'Жие и Корентен Толисо.

Резултатът бе открит от 38-годишния Барбоса, който не остави шансове на вратаря Лопеш с мощен удар от фаул. В 63-ата Бензия изравни, след като довкара във вратата един избит удар на Лаказет от вратаря Йеспер Хансен. По-малко от минута по-късно обаче Барбоса отново даде преднина на Евиан. Ветеранът завърши бърза контратака след пас на Моду Сугу.

В 82-ата минута Лаказет за пореден път през този сезон показа, че се намира в отлична форма и изравни с хубав удар от ъгъла на малкото наказателно поле. В даденото от съдията продължение Адриен Томасон игра с ръка в наказателното си поле и реферът Тони Шапрон отсъди дузпа. Зад топката застана Лаказет и за втори пореден път донесе победата на тима си в даденото от съдията продължение. В четвъртък нападателят се разписа в последните моменти на мача с Реймс за успеха с 2:1. Така Лаказет вече има 14 попадения в актива си и е едноличен лидер при голмайсторите в Лига 1.

С победата си днес Лион се завърна на третото място в класирането. "Хлапетата" имат 33 точки и са само на четири от лидера към момента Пари Сен Жермен. Евиан пък прекрати серията си от три поредни победи и заема 14-о място с 19 точки.