Севиля не изпуска водачите (видео)

Отборът на Севиля взе минимално с 1:0 гостуването си на Райо Валекано в обеден мач от 14-ия кръг на Ла Лига. Карлос Бака вкара гола в осмата минута след объркване в отбраната на "пчеличките". С успеха момчетата на Унай Емери затвърдиха четвъртата си позиция в подреждането.

Гостите от "Рамон Санчес Писхуан" започнаха по-настойчиво и вкараха ранен гол след груба грешка на домакините. В осмата минута Николас Пареха пусна дълъг пас, Антонио Амая не можа да изчисти, както и Кристиан Алварес, и Карлос Бака реализира на празна врата с глава. В 19-ата Виктор Перес - Витоло опита хубав прехвърлящ удар след пас на Хосе Антонио Рейес. В 37-ата Гаел Какута шутира добре, но в ръцете на Бето.

Второто полувреме започна с грешка на Диого Фигейраш, но Лео Баптищао не се възползва. В 53-ата тимът на Пако Хемес пропиля невероятен шанс за изравняване след чудесна контра, изстреляла Какута сам срещу вратаря. Лошият контрол провали тъмнокожия флангови играч. В 55-ата Кристиан Алварес изби удар на Хорхе Андухар - Коке.

Две минути по-късно Витоло стреля неточно след контра на южняците. В 70-ата Кристиан отново спаси Райо след шут на Диого. В 81-ата сантиметри не достигнаха на Алекс Морено след хубава контра и добър пас на Какута. В 85-ата Алберто Манучо изпусна на втората греда след прекрасно центриране отляво. В 87-ата Даниел Карисо беше изгонен с втори жълт картон.

В крайна сметка съставът от Севиля взе трите точки и събра общо 29 в актива си. Кастилският тим е десети след седма загуба в първенството.