Младоците на Литекс продължиха своя възход - Славия аут за първата шестица (видео)

Литекс спечели с 2:0 домакинството си на Славия в последен мач от 18-ия кръг на "А" група и с този успех събра 29 точки, които му отреждат трето място в класирането, колкото има и съставът на Локомотив (София). Головете за оранжевите отбелязаха Данило Асприля и Румен Руменов, а с този успех младоците на ловчанлии затвърдиха добрата си форма в края на сезона.

Поражението пък на практика изхвърли белите от битката за първата шестица, тъй като до плейофите остават само четири кръга, а Славия изостава на цели 11 точки от шестия Левски.

Първото много сериозно положение в мача бе създадено от Славия. В 11-ата минута Манзоро нахлу отляво и подаде към намиращия се на метър пред празната врата Ради Василев, но таранът на гостите направи по-трудното и стреля в аут.

Литекс отговори подобаващо в 26-ата минута. Тогава пробив на Страхил Попов отдясно завърши с центриране към Джордан, който като по чудо не засече топката във вратата на Петков. От своя страна стражът на белите успя да избие прострелното центриране, но ловчанлии разиграха бързо и топката стигна до Данило Асприя, който с шут от 24 метра вкара в долния ляв ъгъл на Петков - 1:0 за Литекс.

В 41-ата минута добро центриране на Божиков отляво бе засечено с глава от Джордан, но таранът на домакините стреля в аут. Минута по-късно Славия пропусна нова отлична възможност за гол. Василев подаде към Жереми Манзоро, който преодоля Менди и се озова очи в очи с Баривейра, но стреля право в тялото на стража на домакините.

След почивката Славия се изнесе в по-предни позиции. В 52-ата минута добър пробив на Манзоро завърши с шут от 20 метра, който профуча над напречната греда.

В 54-ата минута Литекс поведе с 2:0. Това стана след добър извеждащ пас на Ваюши към Джордан, таранът на оранжевите пък центрира успоредно по земя към Румен Руменов и халфът се разписа на празна врата.

Секунди преди второто попадение страничният рефер спря изключително опасна атака на белите с много спорна засада.

След второто попадение играта се отвори още повече и в следващите минути можеха да паднат голове и в двете врати, но Страхил Попов и Ваюши изпуснаха добри положения за домакините, а за гостите неточен бе Душан Савич.

След 75-ата минута футболистите на Красимир Балъков успокоиха темпото, заиграха по-прибрано в защита, затвориха подстъпите към своята врата и сравнително лесно удържаха комфортната си преднина.