Малага излъга Ла Коруня на "Риасор"

Отборът на Малага постигна икономична, но много важна победа с 1:0 като гост на Депортиво Ла Коруня в 14-ия кръг на Примера дивисион. Домакините доминираха в големи части от срещата и стигнаха до няколко много опасни ситуации за гол, но стражът на гостите Карлос Камени бе на мястото си и опази мрежата си суха, включително и като отрази дузпа в 12-ата минута. Наказателният удар беше отсъден за негово нарушение срещу Елдер Пощига. Камерунският страж обаче хвана посоката на изпълнение на Иван Кавалейро.

Единственият гол в мача наниза халфа на гостите Серхи Дардер в 22-ата минута, който се възползва от грешка в отбраната на домакините.

Така Малага се изкачи на шесто място в класирането с 24 точки, докато Ла Коруня е на 19-о място с едва 10.