Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Катастрофа за Рен

Серията от осем мача без загуба на Рен завърши със сериозна домакинска катастрофа. Тимът от Бретан бе победен с 0:4 на своя "Рю дьо Лориен" от Монпелие в мач от 17-ия кръг на Лига 1. В основата на успеха за южняците бе халфът Морган Сансон, който отбеляза едно попадение и подаде за още два от головете. Другите три бяха дело на Жонас Мартен, Лукас Бариос и Антони Муние.

Загубата остави Рен с актив от 28 точки на шеста позиция в подреждането. Монпелие пък продължава да редува слаби с много силни мачове и в момента е на осмо място с 24.

Шейх Диабате донесе победата на Бордо с 3:2 над Лориен. Нападателят се появи като резерва в 60-ата минута на мача и само след няколко минути отбеляза два бързи гола за обрата. Преди почивката Бенжамен Жано бе открил за "мерлузите", а Уахиб Хазири изравнил за жирондинците. В началото на втората част Венсан Льо Гоф отново бе дал преднина на гостите, но Диабате спаси положението за домакините. Така Бордо заема четвърта позиция с 31 точки, докато Лориен е 16-и със 17.

Ница стигна до успех за първи път от 26-и октомври насам, след като измъкна победа с 3:2 при визитата си в Нормандия на Каен. Жордан Амави откри за "орлетата", но преди почивката домакините стигнаха до обрат с попадения на Матийо Дюамел от дузпа и Лени Нангис. След почивката обаче Ница стигна до успеха с голове на Ерик Ботеак от дузпа и Аласан Плеа. Така Ница е с 21 точки на 11-о място, докато Каен е предпоследен с 14.