Спорна дузпа доближи Ман Сити на три точки зад Челси, "гражданите" дадоха свидна жертва (видео)

Манчестър Сити записа четвърта поредна победа в Премиър лийг, след като надделя с минималното 1:0 над Евертън на "Етихад Стейдиъм", благодарение на което се доближи само на три точки зад лидера Челси, който по-рано днес загуби от Нюкасъл. Туре Яя реализира единственото попадение от спорна дузпа в 24-ата минута.

Три промени бе направил в своя стартов състав Мануел Пелегрини в сравнение с тези, които започнаха при успеха над Съндърланд през седмицата. Еляким Мангала, Фернандо и  Джеймс Милнър стартираха като титуляри. Възстановените от контузии Александър Коларов и Един Джеко останаха на скамейката за началото. Неприятната новина за "гражданите" дойде още в първите минути, когато голмайсторът на тима Серхио Агуеро получи контузия и напусна принудително терена със сълзи в очите, като бе заменен от... Хосе Посо. Аржентинецът получи контузия в коляното и все още не се знае колко време ще отсъства, но по всяка вероятност ще пропусне изключително важното гостуване на Рома през седмицата.

Тони Хибърт и ветеранът Самуел Ето'о започнаха за "карамелите", докато Рос Баркли и Леън Осман бяха оставени на пейката.

Манчестър Сити излезе напред в резултата в 24-ата минута, когато Туре Яя бе точен от дузпа, отсъдена малко пресилено след единоборство между Фил Ягиелка и Джеймс Милнър. Бранителят не игра с топката и контакт между двамата имаше, но той бе рамо в рамо и не изглеждаше като нарушение.

Домакините доминираха напълно през първите 45 минути, но така и не стигнаха до нов гол във вратата на Тим Хауърд.

Пет минути след подновяването на играта Милнър проби много добре по левия фланг, след което пусна към Посо, който стреля от няколко метра, но Хауърд спаси с крак, предотвратявайки сигурен втори гол във вратата си. В 79-ата минута Един Джеко също пропусна да удвои, след като стреля над вратата, а две минути по-късно Лукаку нанесе страхотен удар от въздуха, но Джо Харт успя да се разтегне максимално, правейки изключително важно спасяване.

Манчестър Сити е на втора позиция с 33 точки - три по-малко от лидера Челси. Евертън е 11-и с 18 пункта.