Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

ЦСКА на Миланов излъга Ивелин Попов (видео)

Отборът на ЦСКА (Москва) стигна трудно до успеха с 1:0 като гост на Кубан в двубой от 17-ия кръг на руската Премиер Лига. Ахмед Муса отбеляза в 45-ата минута. Ивелин Попов изигра много силен мач, но не успя да се разпише или асистира за попадение. Георги Миланов беше сменен в 92-ата минута.

Първата възможност дойде в седмата минута, когато Ивелин Попов се отличи с много красиво подаване на далечната греда, но милиметри не стигнаха на Шандао да открие резултата. Капитанът на българския национален отбор продължи да тормози защитата на "армейците" и създаде нови две положения в 16-ата и 19-ата минути.

При второто след негово центриране Игор Акинфеев не можа да избие, а Антон Соснин нацели гредата от чисто положение. В 32-ата Попов направи красиво двойно подаване, но не успя да завърши атаката с гол. Две минути по-късно Попето финтира Миланов и стреля от 18 метра, но топката беше спряна. В самия край на полувремето московският тим незаслужено излезе напред в резултата. Ахмед Муса успя да се разпише след центриране на Натхо от корнер.

И след почивката Ивелин продължи да ръководи нападението на своите, но пред вратата на Акинфеев имаше само пропуски. В 51-ата и 75-ата той се озова в близост до вратата, но не съумя да шутира голово. Гостите успяха да задържат аванса си. Секунди преди края на мача Георги Миланов беше сменен.