Алексиев, Тодоров и Сургут не можаха да спрат Динамо (Москва)

Националите Тодор Алексиев и Теодор Тодоров и техният клуб Газпром-Югра (Сургут) допуснаха домакинска загуба от гранда Динамо (Москва) с 0:3 (23:25, 21:25, 23:25) в мач от 13-ия кръг на Суперлигата на Русия.

Така московчани, които играха без контузената си звезда Иван Зайцев, прекъснаха серията от 5 поредни победи на тима от Сургут в Суперлигата.

Тодор Алексиев и Теодор Тодоров започнаха мача като титуляри за Газпром-Югра. Капитанът Алексиев игра през целия мач и записа 11 точки (1 блок, 45% ефективност в атака, 23% перфектно и 31% позитивно посрещане), с което стана и най-резултатният волейболист на домакините. Теодор Тодоров започна като титуляр, но още в първата част бе заменен от Александър Чефранов, а после влизаше като резерва във втората и третата част. Тодоров записа 2 точки (67% ефективност в атака).

Константин Бакун също се отличи с 11 точки (1 ас, 1 блок, 45% ефективност в атака) за тима от Сургут.
Руският национал Денис Бирюков, който влезе като резерва, заби 23 точки (2 аса, 3 блока, 62% ефективност в атака, 18% перфектно и 36% позитивно посрещане) за 11-ата победа на Динамо, а Александър Маркин добави още 12 точки (2 блока).

Загубата бе 6-а от началото на сезона за Газпром-Югра и тимът от Сургут има в актива си 23 точки. Динамо записа победа №11 и има в актива си 34 точки.

ГАЗПРОМ-ЮГРА (СУРГУТ) - ДИНАМО (МОСКВА) 0:3 (23:25, 21:25, 23:25)

ГАЗПРОМ: Сергей Антипкин 1, Канстантин Бакун 11, ТОДОР АЛЕКСИЕВ 11, Алексей Родичев 9, ТЕОДОР ТОДОРОВ 2, Руслан Ханипов 7 - Алексей Кабешов-либеро (Дмитрий Красиков, Виталий Мосов 2, Антон Грачков, Александър Чефранов, Денис Шипотко 1)
Старши-треньор: Борис Гребенников
ДИНАМО: Сергей Гранкин 4, Павел Круглое 10, , Александър Маркин 12, Юрий Бережко 1, Александър Кимеров 2, Дмитрий Шчербинин 4 - Артьом Ермаков-либеро (Денис Бирюков 23, Игор Филипов 5, Алексей Обмочаев-либеро, Павел Панков)
Старши-треньор: Юрий Маричев.