Непримиримият Аугсбург вече е трети

Отборът на Аугсбург продължава с впечатляващото си представяне в германската Първа Бундеслига. В мач от 14-ия кръг Аугсбург надви Кьолн като гост с 2:1, въпреки че изоставаше с 0:1 в резултата след края на първото полувреме. "Козлите" от Кьолн поведоха с 1:0 още в 13-ата минута с гол на Антони Уджа, но в 53-ата Никола Джурджич изравни. Победата на тима от Бавария донесе Александер Есвайн в последната минута. Нападателят се бе появил в игра само 5 минути по-рано.

С тази победа Аугсбург събра 24 точки и се изкачи на трета позиция в класирането. Тимът все още няма равенство този сезон, като днес записа четвъртата си поредна и общо осма победа в шампионата. Аугсбург има шест поражения дотук и е на 9 точки зад лидера Байерн (Мюнхен), както и на 5 зад втория Волфсбург. Кьолн пък претърпя днес трето поредно поражение и заема 12-о място с 15 точки, като е само на 2 точки от зоната на изпадащите.