Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:1

Валенсия показа класа срещу Райо (видео)

През уикенда Валенсия допусна злощастна загуба от Барселона с гол в последната минута, но още в следващия си мач тимът от "Местайя" показа класа и надви Райо Валекано в първа среща от четвъртия кръг в турнира за Купата на Испания. "Прилепите" спечелиха с 2:1 като гост, обръщайки резултата след почивката.

Двубоят се игра при много сериозни мерки за сигурност заради инцидента от миналата седмица, при който сбиване между ултраси на Атлетико Мадрид и Депортиво Ла Коруня доведе до смъртта на един от тях.

Началото бе по-добро за домакините от "Вайекас", които стигнаха до поредица от статични положения пред вратата на Валенсия. Постепенно битката се пренесе в средата на терена и никой от съперниците не успяваше да създаде чисто голово положение. В 37-ата минута обаче, след поредния ъглов удар, Алекс Морено се оказа най-съобразителен и откри за Райо.

След почивката "пчеличките" продължиха да налитат към вратата на гостите, но защитата на Валенсия издържа. В 70-ата минута Пако Алкасер се озова на добра позиция и изравни, а четвърт час по-късно Фелипе Аугусто намери Родриго де Паул и аржентинецът донесе успеха на "прилепите".

РАЙО ВАЛЕКАНО - ВАЛЕНСИЯ 1:2
1:0 Морено (37)
1:1 Алкасер (70)
1:2 Де Паул (85)