Спартак (Москва) се изложи срещу изпадащ (видео)

Спартак (Москва) се издъни у дома срещу предпоследния в класирането тим на Ростов, завършвайки 1:1 в заключителната за 16-ия кръг среща от руската Премиер лига. Така отборът на Мурат Якин прибави само точка към актива си и остава едва шести на цели 12 пункта зад лидера Зенит. Въпреки малкото се геройство днес, Ростов продължава да се намира под чертата.

Спартаковци разочароваха феновете си, след като проспаха първото полувреме. Едва в заключителните му секунди те стигнаха до опасна ситуация, при която Куинси Промес стреля в гредата.

След почивката московчани заиграха по-силно и пропуснаха две-три положения, най-вече заради вратаря на съперника Стипе Плетикоса, който се намеси точно. И така малко изненадващо в 71-ата минута гостите поведоха след контраатака, при която Дмитрий Торбинский прониза Артьом Ребров с шут от 17 метра.

Само четири минути бяха нужни на домакините, за да изравнят чрез Денис Глушаков, който завърши триходова комбинация с участието още на Роман Широков и резервата Патрик Еберт.

В 82-ата минута дойде ключов момент, в който защитникът на Ростов Виталий Дяков задържа с ръце Артьом Дзюба в наказателното поле, но съдията подмина ситуацията и така не уважи протестите на домакините за дузпа.