Резервите на Барса схрускаха Уеска (видео)

С експериментален състав Барселона разгроми с 4:0 третодивизионния Уеска в мач от четвъртия кръг на турнира за Купата на Испания и гледа уверено към 1/8-финалите преди реванша на 16 декември.

Голямата новина в състава на Луис Енрике беше включването в стартовия състав на новопривлеченият вратар Марк-Андре тер Стеген, който беше определен да пази и в Шампионската лига. Другата новина бе завръщането на Андрес Иниеста в стартовия състав за първи път от 25 октомври, когато се контузи срешу Реал Мадрид.

Останалите титуляри бяха Дъглас, Марк Бартра, Жереми Матийо, Адриано, Сержи Сампер, Иван Ракитич, Рафиня Алкантара, Мунир Ел Хадади и Педро Родригес.

Резултатът беше открит от хърватския национал Иван Ракитич, който се разписа директно от пряк свободен удар още в 12-ата минута. В 15-ата минута каталунците стигнаха до втори гол след светкавична контраатака, започнала от Андрес Иниеста. Той намери с далечно подаване Мунир, който овладя топката и подаде към Ракитич. Хърватинът видя връхлитащия Иниеста пред наказателното поле, подаде му и испанският национал стреля от движение за 2:0. В 39-ата минута Иниеста се отчете и с асистенция за гола на Педро Родригес в 39-ата за 3:0. В 72-ата минута името си сред голмайсторите на Барселона записа и Рафиня.

Въпреки, че губеха в резултата, домакините не се отказваха да атакуват вратата на Барселона и успяваха да създадат някои разбърквания пред Тер стеген, а на моменти играта им беше доста твърда, което принуди рефера Карлос дел Серо да посегне към картоните.

В края на първото полувремето Мунир също можеше да се разпише. Педро атакува отдясно, отправи удар, който стражът на Уеска отби, топката попадна в тялото на Мунир, но футболистът на Барса не успя да реагира по най-адекватния начин и топката беше отразена.

След като си осигуриха победата след първите 45 минути, футболистите на Барселона намалиха темпото през втората част, в която видяхме само един гол, като негов автор стана Рафиня.

В другия късен мач в сряда вечерта Гранада победи трудно Кордоба с 1:0 у дома и има по-големи шансове да продължи напред. Джон Кордоба отбеляза единствения гол в 26-та минута, а Патрик Екенг от гостите си изкара червен картон в 71-та. Реваншът е след две седмици, на 18 декември.