Сент Етиен крачи нагоре (видео)

Сент Етиен отново показа, че се намира в отлична форма в Лига 1 в последно време и победи с 2:0 като гост Монпелие в мач от 16-ия кръг на надпреварата. Резултатът бе открит от Флорентен Погба в 22-ата минута. Братът на френския национал Пол засече един пас по земя в наказателното поле на Рики ван Волфсвинкел. Малко преди почивката пък Пол Баис прати топката в мрежата за втори път след като се възползва от едно разбъркване при корнер. До края на мача "зелените" контролираха развитието на срещата, но в 78-ата минута останаха с човек по-малко, тъй като Исмаел Диоманде получи втори жълт картон. Въпреки това Монпелие не успя да върне поне един гол и да постави под напрежение гостите.

С успеха си днес Сент Етиен вече осем мача няма загуба и заема трето място в класирането на Лига 1 с актив от 29 точки. Монпелие е с 21 на десето място.

Ветеранът Флоран Малуда пропусна да донесе победа на своя Метц над Бордо, след като изпусна дузпа в 88-ата минута и така срещата завърши без гол 0:0. Двата тима си разделиха по едно полувреме като жирондинците бяха по-активни преди почивката, а домакините през втората част, но така и нито един от двата тима не стигна до гол. Бордо заема пета позиция с 28 точки, докато Метц е с 19 на 12-о място.

Евиан записа трета поредна победа, след като обърна до 2:1 Бастия при гостуването си на остров Корсика. Домакините откриха след автогол на Касим Абдула, но Даниел Вас вкара дежурния си гол от фаул за 1:1, а след това Кларк Н'Сикулу донесе успеха на тима от Горна Савоя. С победата си днес Евиан вече е на 13-о място с 19 точки и мач по-малко от другите отбори. Бастия е на дъното с 14.

Гинган разби с 5:1 Каен. С по два гола се отчетоха Кристоф Мандан и Клаудио Бовю, а един добави Тибо Жирес. За тимът от Нормандия вкара Алеадин Яхия. Успехът извади Гинган от дъното и тимът от Бретан вече има 15 точки на 17-о място. Каен има една по-малко и е на 18-а позиция.