Левски успя! "Сините" на 1/4-финал след разгром (видео+галерия)

Отборът на Левски се класира на четвъртфинал за Купата на България, след като разпиля Монтана с 4:0 в среща-реванш от осминафиналите на турнира, играна на стадион “Георги Аспарухов”. Тимът на Георги Иванов-Гонзо заличи пасива от два гола още до 39-ата минута. Първо Антонио Аниете бе точен от дузпа, а след това Аймен Белаид удвои. През втората част Валери Домовчийски (66) и Мигел Бедоя (90) оформиха разгрома за столичани, въпреки отличните спасявания на Ивайло Василев. Така Левски успя почти 18-години по-късно да повтори постижението си да продължи в турнира след поражение с 0:2 в първата среща. През март 1997 година Левски надви с 4:1 Литекс, който също подобно на Монтана бе лидер в “Б” група през същото време. Интересен факт е, че и тогава и сега Ферарио Спасов бе треньор на гостуващия състав.

Гонзо пусна най-доброто от Левски, като петима офанзивни играчи бяха на терена. Божидар Краев, Луис Педро, Мигел Бедоя, Антонио Аниете и Валери Домовчийски от първата минута започнаха да търсят гол и това даде резултат.

Левски победи Монтана с 4:0 След два пропуска се стигна до дузпа след игра с ръка на Мирослав Антонов. Аниете бе точен от бялата точка в 13-ата минута с гол № 5 за него този сезон и даде сериозни надежди на своите.

Първите 25 минути срещата се игра буквално на една врата, но Домовчийски, Педро и Аниете пропуснаха.
Ангел Рахов в 29-ата минута с глава стреля в аут за радост на Пламен Илиев, а две минути по-късно Педро удари лявата греда на Ивайло Василев. Вратарят трябваше на два пъти да показва рефлекс. При второто му спасяване при удар на Педро се стигна до корнер, след който Белаид направи 2:0 със своя първи гол за клуба.
Бранителят бе точен от два метра, а при падането си Домовчийски го спъна и той се удари в дясната греда.
Още при следващата атака Педро сбърка контраатака при четирима на трима в полза на "сините".
Втората част започна с нови атаки на Левски, но и много брак в играта на Педро, който изнерви публика. Василев с отлична реакция изби в корнер удар на Аниете от фаул.
В 61-ата минута Стефан Велев смени Пламен Крумов, а секунди по-късно Аниете проби отляво и подаде на Краев, който от два метра стреля във Василев. Това бе най-големият пропуск на домакините.
Валери Домовчийски в 66-ата минута с глава направи 3:0, след като засече подаване с глава на Стойчев. Попадението го направи едноличен голмайстор на тима, тъй като е шесто за него.
Нападателят пропусна да вкара и четвърти гол, но Василев отново спаси. Гонзо реши да го смени в 72-ата минута с Радослав Цонев, за да посдили халфовата линия предвид преднината от един гол в двата мача.
Аниете сам срещу Василев пропусна в 75-ата минута друго 100% положение.
Здравко Лазаров и Александър Киров засилиха атаката на Монтана, но в 83-ата минута Асен Георгиев получи втори жълт картон и бе изгонен. Така гостите останаха с 10 души. Георги Пашов с глава стреля извън вратата от добра позиция.
До края Борислав Стойчев сбърка и създаде суматоха пред Пламен Илиев, но до фатален гол във вратата на "сините" не се стигна. Дори, напротив, Левски вкара четвърти гол. Игралият отлично Божидар Краев отне топката от Янко Ангелов и нахлу в наказателното поле и подаде на Бедоя, който прати около 2000 зрители в екстаз със своя пети гол.
Играчите на Левски бяха изпратени с аплодисменти и вече чакат следващия си съперник в турнира. Миналата година "сините" отпаднаха на крачка от полуфиналите от Ботев (Пловдив), а през 2013 година отстъпиха на Берое в исторически финал.
26-кратните шампиони на България са рекордьор по трофей за Купата, като имат 26, но той липсва във витрината им от 2007 година.