Локо Пд е на 1/4-финал след невероятна драма срещу Ботев (видео+ галерия)

Локомотив (Пловдив) се класира за 1/4-финалите в турнира за Купата на България, след като отстрани градския съперник Ботев в невероятна драма на стадиона в Коматево. Първата среща на "Лаута" бе приключила при 1:1 и смърфовете се нуждаеха поне от едно попадение, за да имат шанс да продължат напред.

Първи до гол в реванша стигнаха канарчетата, които откриха резултата чрез Иван Цветков в 82-ата минута. Само две минути по-късно Филипов изравни, а в 90-ата минута дойде тоталният шок за жълто-черните, когато Карагерен вкара второ попадение, с което оформи крайното 2:1 за Локо Пд.

Това бе първи успех за черно-белите над Ботев от пет години насам.

Домакините можеха да открият резултата още в първата минута, когато Иван Цветков стреля с глава след центриране отляво на Лъчезар Балтанов, но топката премина на сантиметри покрай дясната греда на Господинов. Само две минути по-късно нова добра атака завърши с извеждащ пас към Балтанов, който шутира силно, но стражът на гостите изби в корнер.

Ботев Пд - Локомотив Пд

В 21-ата минута канарчетата за малко сами не си вкараха гол след не добро изчистване на Адам Стаховяк, който за малко не изведе Камбуров очи в очи срещу него.

Към края на полувремето Мартин Камбуров спъна отзад Инез, който посегна да го ритне и това предизвика меле между футболистите на двата отбора, завършило с жълт картон за французина.

В първите секунди на втората част Цветков пусна великолепен пас към Огнянов, но Господинов излезе навреме и предотврати сериозна опасност пред своята врата. В тази ситуация футболистът на Ботев влезе с бутоните срещу стража на Локо, след което последва смяна на вратаря заради контузия.

В 57-ата минута Локомотив като по чудо не поведе в резултата. След центриране отдясно и не добра намеса на Стаховяк топката стигна до Камбуров, който стреля от 7-8 метра към вратата. Защитникът на канарчетата Йордан Христов се хвърли на шпагат и след рикошет в неговия крак топката се отклони и в дясната му ръка, но реферът Георги Кабаков отказа да посочи бялата точка, макар да имаше основание за това.

В 64-ата минута и Ботев изпусна отлична възможност да реализира. Цветанов изведе Цветков сам срещу вратаря, но Витанов спаси прехвърлящия изстрел на нападателя.

Седем минути по-късно пореден великолепен пас на Иван Цветков намери Момчил Цветанов, крилото на жълто-черните напредна и стреля, но притичалият Филипов го блокира и изчисти в корнер.

Така се стигна до 82-ата минута, в която домакините откриха резултата. Цветанов центрира от корнер на далечната греда, Балтанов върна с глава към Иван Цветков, който вкара без проблем на празна врата. Радостта на канарчетата обаче не трая дълго.

В 84-ата минута Венелин Филипов успя да изравни след страхотен диагонален шут с левия крак.

И когато мачът отиваше към продължения, французинът Инез допусна груба грешка в отбрана, подарявайки топката на Карагерен, който преодоля Стаховяк и вкара на празната врата.

БОТЕВ (ПЛОВДИВ) - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 1:2