Бърнли продължава в отлично темпо, но изпусна Нюкасъл (видео)

Тимът на Бърнли продължава доброто си представяне в английската Висша лига, като записа четвърти пореден мач без загуба. Възпитаниците на Шон Дайк обаче не успяха да зарадват своя мениджър с победа в юбилейния за него мач №100 начело на клуба и завършиха наравно 1:1 в домакинството си на Нюкасъл. Определено новаците са тези, които могат да съжаляват повече за пропуснатата победа, след като поведоха в резултата и доминираха първата част, но пропуснаха няколко добри шанса да удвоят аванса си В крайна сметка техните гости се съвзеха след почивката и успяха да изравнят, с което завоюваха и точката далеч от дома.

Джордж Бойд откри резултата в 34-ата минута с плътен удар от границата на наказателното поле. Той не остави шансове на Роб Елиът с мощен шут и даде аванс на своя отбор. Само минути по-късно домакините можеха и да удвоят, но заместникът на контузения Тим Крул се справи по изключителен начин с удар на Дани Ингс.

След почивката Нюкасъл стабилизира играта си и само три минути след подновяването на играта Папис Демба Сисе изравни резултата. Той получи добър пас от страна на Йоан Гуфран и отблизо прониза Том Хийтън за 1:1. Това се оказа и крайният резултат от срещата, след като нито един от двата тима не успя да стигне до победен гол.

Четвъртият пореден мач без загуба изкачи Бърнли над зоната на изпадащите с 12 точки, докато втората поредна среща без победа за Нюкасъл означава, че отборът на Алън Пардю остава десети с 20 точки.