Атлетик Билбао се измъкна в 90-ата минута

Отборът на Атлетик Билбао успя да изкопчи 1:1 като гост на третодивизионния Алкояно в първи мач от 1/16-финалите за Купата на краля. Борха Вигера изравни чак в 90-ата минута, след като Ферон беше извел домакините с попадение в 32-ата минута. Баските доминираха, но не създадоха достатъчно възможности, а след почивката можеха да получат и втори гол. Реваншът в Страната на баските е след две седмици.

Гостите от "Сан Мамес" доминираха безапелационно през първото полувреме. Голови положения пред баските нападатели обаче почти нямаше. Младият Акиче можеше да реализира превъзходен гол в 24-ата минута, но топката профуча на сантиметри в аут.

Валенсианският тим успя да изкопчи максимума за полувремето, след като отбеляза при единствената си атака. В 32-ата минута Рубен Рамос опита да стреля, а Франсис Ферон сложи крак от малкото наказателно поле и откри резултата.

Алкояно можеше да удвои преднината си в 51-ата минута, след като Алфаро беше оставен сам на близката греда. Минута по-късно капитанът Карлос Гурпеги се контузи в глезена и беше сменен. В 66-ата Ферон удари греда и накара феновете на баските да изтръпнат.

В 69-ата Ибай Гомес беше напът да изравни след центриране на Бенят Ечебария, но стражът реагира много точно. В 88-ата Аймерик Лапорт беше близо до гола в малкото наказателно поле. В 90-ата Вигера успя да матира защитата и да отбележи за крайното 1:1. В 94-ата гостите можеха да вкарат и втори гол след корнер, но защитник изби.

Снимки: "Ел Корео"