Късен гол зарадва "пчеличките"

С късен гол на Гаел Какута Райо Валекано спечели гостуването си на Алмерия с 1:0 и се изкачи в горната половина на класирането на Примера дивисион. Мачът на "Медитеранео" беше равностоен, но столичани търпеливо дочакаха удобния момент, за да нанесат решителния удар.

В началото Лика можеше да открие за Райо, но Рубен Мартинес спаси изстрела му. Домакините бяха близо до гола в средата на първата част, когато Томер Хемед получи пас от Тиеви Бифума и шутира, но Кристиан Алварес изби.

След почивката Какута на няколко пъти затрудни стража на Алмерия, за да дойде 87-ата минута и центрирането на Алберто Буено, след което французинът донесе трите точки на "пчеличките".