Миро Градинаров и Тулуза с 3-а загуба във Франция

Волейболният национал Мирослав Градинаров и неговият Тулуза записаха 3-а загуба във френската Лига А. Градинаров и съотборниците му отстъпиха у дома на на Бове Ойзе (Бове) с 1:3 (26:24, 19:25, 21:25, 19:25) в мач от 8-ия кръг.

Миро Градинаров не започна като титуляр, но се появи в игра в началото на 4-ия гейм. Българският национал завърши с 3 точки (1 блок, 40% ефективност в атака, 67% позитивно и 67% перфектно посрещане). Тибо Росар отново стана най-резултатен за Тулуза с 16 точки (2 аса и 47% ефективност в атака), но и това не помогна за победата. За тима на Бове белгийският национал Герт Ван Вале реализира 14 точки (2 блока и 57% ефективност в атака), а чехът Ондрей Худечек добави 12 точки (1 блок, 92% ефективност в атака, 100% позитивно и 93% перфектно посрещане!!!!) за успеха.

Така Миро Градинаров и компания са на 6-то място във временното класиране с 14 точки след 5 победи и 3 загуби. В следващия 9-ти кръг Тулуза гостува на 4-ия в класирането Араго (Сет). Срещата е в събота (6 декември) от 21,00 часа българско време.

ТУЛУЗА - БОВЕ 1:3 (26:24, 19:25, 21:25, 19:25)
ТУЛУЗА: Давиде Сайта 5, Тибо Росар 16, Тревър Клевено 6, Андре Луис Радтке 10, Диожен Загонел 11, Филип Туитога 4 - Факундо Сантучи-либеро (Ромейн Девезе, Николас Бюрел, МИРОСЛАВ ГРАДИНАРОВ 3)
Старши-треньор: Седрик Енар
БОВЕ: Марсел Жил 7, Герт Ван Вале 14, Франк Депестел 2, Иржи Крал 11, Ондрей Худечек 12, Матей Патак 10 - Стив Пейроне-либеро (Гарии Гендрей 7, Кевин Родригес 1, Ян Покерсник)
Старши-треньор: Джампаоло Медей.