Звезда взе дербито на Белград и продължава без загуба

Цървена звезда надигра Партизан със 76:67 в дербито на Белград и продължава да не познава вкуса на загубата от началото на сезона в Адриатическата лига. "Звездашите" вече имат 10 победи от 10 мача и оглавяват еднолично класирането, докато "гробарите" са на шеста позиция в подреждането с 5 победи и 5 загуби.

Възпитаниците на Деян Радонич се откъснаха напред в резултата още през първото полувреме, най-вече благодарение на силна втора част, в която ограничиха съперника до едва 8 точки. Маркъс Уилямс реализира тройка със сирената малко след центъра, която даде на домакините преднина от 15 точки - 38:23.

След подновяването на играта Цървена звезда продължи да контролира мача, а разликата набъбна до 22 точки в тяхна полза - 60:38. До края на третата част не настъпи промяна и така след 30 минути на таблото бе изписан резултат 57:37.

Партизан все пак намери сили да се върне в мача след силен финален щурм. Младоците на Душко Вуйошевич намалиха пасива си до 8 точки - 65:57 четири минути и половина преди края на двубоя, но силите и времето не им позволиха да стигнат до пълен обрат, а крайният изход бе 76:67.

Бранко Лазич вкара 15 точки за победителите, а Яка Блажич, Бобан Марянович и Чарлз Дженкинс добавиха по 13 точки всеки.

За Партизан Милан Мачван бе най-добър с 20 точки, 7 борби и 3 асистенции. Миленко Тепич добави 13 точки, а Никола Милутинов - 10.

"Започнахме с добра защита още от първата част, а след това запазихме този ритъм. Партизан от своя страна пък имаше преимущество в борбите в нападение. Поздравявам играчите си за победата и благодаря на публиката за подкрепата", заяви треньорът на "звездашите" Деян Радонич след края на мача.

"Честитя победата на Цървена звезда. Надиграха ни през първото полувреме, когато имаха 11 борби повече от нас, което се оказа ключово за този период. Разбиха отборната ни игра със страхотната си агресия в защита. Има още много мачове през сезона и се надявам, че ще бъдем конкурентоспособни на останалите отбори", пък бе коментарът на наставника на Партизан Душко Вуйошевич.

Следващата среща на Цървена звезда е на 8 декември срещу Металац далеч от дома, докато Партизан приема Мега Лекс у дома на 7 декември.