Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Виляреал продължи черната серия на Гари Невил (видео)

Отборът на Виляреал спечели с минималното 1:0 срещу Валенсия в областен сблъсък от 17-ия кръг на Ла Лига, който затвори футболната 2015 година в Испания. Бруно Сориано вкара забележителен гол от пряк свободен удар в 64-ата минута. "Лос че" остават без победа в шампионата от 7 ноември, когато разбиха Селта във Виго. Гари Невил пък има успех единствено в един официален мач - реванша за Купата на краля срещу третодивизионния Баракалдо.

Марселино Гарсия Торал подреди организирано 4-4-2 с Роберто Солдадо и Седрик Бакамбю в атака. Гари Невил подходи революционно, залагайки на 5-3-2. Десният бек Жоао Кансело премина отляво при липсата на Хосе Гая. На трибуните на "Ел Мадригал" беше спортният директор на Барселона Роберт Фернандес, който наблюдаваше изявите на Денис Суарес.

Срещата започна двуостро и предложи много малко интересни мигове пред двамата вратари. "Жълтите" създадоха напрежение с няколко корнера, които обаче лесно бяха отразени от защитата. Алваро Негредо и Пако Алкасер трудно стигаха до топки в предни позиции. В 22-ата минута Бруно Сориано изстреля фалцова топка от 20-метров фаул, която премина много близо до далечната греда и излезе в аут. В 42-ата Денис Суарес центрира с външен фалц, но Хауме Доменек беше подготвен.

Гостите от "Местайя" започнаха по-силно второто полувреме. В 53-ата минута Андре Гомеш получи чудесна топка, но стреля в тялото на съперник. В 59-ата Алфонс Ареола се намеси много добре след хубав удар на Даниел Парехо. В 64-ата "подводницата" реализира изключителен гол. Бруно завъртя перфектно топката от фал и я оплете в далечния горен ъгъл - 1:0.

Гари Невил направи офанзивни смени с цел да засили нападението на "прилепите". Опитите на "бяло-черните" минаваха през центрирания от фланговете, които не завършваха с удари. В края на двубоя британският треньор реши да пусне в игра 17-годишния дебютант Фран Виялба. До финала резултатът остана непроменен.

В крайна сметка Виляреал ще посрещне 2016 година на четвърто място, докато Валенсия остава на десета позиция.

Снимка: "Марка"