Франция завърши наравно с Белгия във втората контрола

Волейболистите от националния отбор на Франция, които спечелиха всичко възможно през 2015 година - Световната лига, Европейското първенство и допуснаха само една загуба в официален мач, завършиха с равенство в последния си мач за календарната година.

Възпитаниците на треньора Лоран Тили паднаха малко изненадващо от Белгия с 0:3 в контрола във вторник. Снощи обаче "петлите” завършиха наравно с белгийските волейболисти - 2:2 във втората приятелска среща между двата тима в Тур, която се игра при закрити врати и по-скоро под формата на съвместна тренировка.

Белгийците отново показаха силна игра в първите два гейма, които успяха да спечелят съответно с 25:21 и 25:19. В следващите две части двамата селекционери Лоран Тили и Доминик Бейенс направиха множество промени, което пък позволи на европейските шампиони от Франция да ги спечели с категоричното 25:18 и 25:19 и да изравни на 2:2.

"Трябва да използваме показаното в мача с Белгия, за да поправим някои неща. Видя се, че трябва да повишим моментното си ниво. Днес имаше прогрес в сравнение с предния мач с белгийците, въпреки че загубихме първите два гейма", заяви Лоран Тили след срещата.

Мачовете бяха част от подготовката на двата отбора за европейската олимпийска квалификация в Берлин от 5 до 10 януари. Франция е съперник на България, Русия и Финландия в Група В, а Белгия е в Група А заедно с отборите на Полша, Германия и Сърбия.