Севиля подчини Еспаньол (видео)

Отборът на Севиля надигра с 2:0 Еспаньол в дуел от 17-ия кръг на Примера дивисион. Чиро Имобиле (16) и Евер Банега (41) отбелязаха попаденията за успеха на "бяло-червените". С победата нервионци се доближиха до евроместата в класирането. Каталунците остават на 13-а позиция.

Момчетата на Унай Емери не оставиха съмнения за своето превъзходство през първата част. В десетата минута Алваро Гонсалес се размина с автогол след центриране на Имобиле. В 16-ата италианският реализатор отбеляза след груба грешка на Енцо Роко. Витоло не успя да вкара, но Чиро опъна мрежата - 1:0. В 41-ата минута Банега мушна топката между краката на вратаря Пау Лопес и удвои преднината на андалусците. В 44-ата Имобиле пропусна да отбележи за класически аванс след пас на Банега.

След почивката играта се поукроти и липсваха голови положения пред двете врати. Резервите Хосе Антонио Рейес и Михаел Крон-Дели отправиха опасни удари в 70-ата и 71-ата минути. Най-добрата възможност за барселонци в мача дойде в 87-ата минута, когато Жерард Морено стреля над гредата.

Снимка: "Марка"