Турнир на талантите U14 : Зона Бургас - Зона Благоевград 1:0

Ал Хорфърд завърши с 30 точки за победата на Атланта над Хюстън

Ал Хорфърд завърши с 30 точки и 14 борби ри победата на Атланта със 121:115 като гост срещу Хюстън в среща от редовния сезон от Националната баскетболна асоциация. Гостите изоставаха с 19 точки в ранните периоди на двубоя, след което постигнаха решителен обрат. Кент Бейзмоур добави още 236 точки за успеха на Хоукс, а съотборникът му Джеф Тийг се отличи с 22 точки. Дуайт Хауърд беше най-резултатен за Рокетс с 30 точки и 16 борби, докато Джеймс Хардън реализира 26 точки и овладя 10 отскочили топки. Атланта поведе в резултата едва в четвъртия период, реализирайки последните девет точки в мача.

В друга среща от НБА, играна тази нощ, Оклахома Сити надигра със 131:123 у дома състава на Милуоки. Ръсел Уестбрук отбеляза 27 точки, а Кевин Дюрант се отличи с 26 точки за успеха на Тъндър. Уестбрук и Дюрант вкараха по над 20 точки за 25-и път през настоящия сезон. Оклахома направи обрат, след като в първата четвърт имаше пасив от осем точки. Тъндър постигна победа номер 11 в последните си 14 срещи в лигата, докато Крис Мидълтън от Милуоки вкара рекордните за кариерата си 36 точки.

Ню Йорк надигра със 108:96 у дома състава на Детройт. Кармело Антъни реализира 24 точки, а неговият съотборник Дерик Уилямс добави още 18 точки за успеха на Никс. Домакините спряха серията си от четири поредни поражения. Хосе Калдерон наниза 15 точки, а Кайл О'Куин се отличи с 12 точки. Общо шестима баскетболисти на Ню Йорк преминаха границата от 10 точки. Ерсан Илясова беше най-резултатен за Пистънс с 19 точки, докато Маркъс Морис и Реджи Джаксън завършиха с по 17 точки.