Левски 2014 с категоричен успех над Спартак

Отборът на Левски 2014 зарадва феновете си за края на 2015-а година с категорична победа, след като тази вечер се наложи при домакинството си на Спартак (Плевен) със 102:80 в двубой от XIII кръг в Националната Баскетболна Лига.

Станислав Славейков беше над всички в селекцията на столичани и приключи с 26 точки, Алекс Симеонов добави 20 точки, а Крум Дойчинов и Евгени Хаджирусев завършиха с по 13 точки.

Димитър Маринчешки завърши с „дабъл-дабъл” за плевенчани – 24 точки и 11 борби, а Милован Савич и Александър Груев вкараха съответно по 17 и 12 точки.

Началото на двубоят се забави с близо 15 минути заради проблеми със светлинното табло в зала „Универсиада”, а след първия съдийски сигнал гостите от Спартак демонстрираха отлично организирана игра и с няколко поредни бързи атаки успяха да излязат със седем точки напред – 27:20.

Баскетболистите на Левски 2014 реагираха мигновено като притиснаха съперника със зонова преса. Това даде мигновен резултат и в средата на втората част разликата бе стопена, а в края на първото полувреме домакините вече имаха аванс от шест точки – 50:44.

След почивката баскетболистите от Спартак се опитаха да се върнат в мача, но умората от дългя път и късата резервна скамейка си каза думата и вместо обрат, феновете в зала „Универсиада” видяха как столичани увеличават аванса си – 70:58 след 30 минути игра.

В заключителния период Левски 2014 отново бе пълен господар на терена и заслужено достигна до още по-изразителен успех – 102:80.

Левски 2014 – Спартак (Плевен) 102:80 (20:27; 30:17; 20:14; 32:22)

Левски 2014: А.Симеонов 20, Дойчинов 13, Славейков 26, Петков 3, Минчев 10 (Димитров, Хаджирусев 13, Захариев 2, Алипиев 2, Пейчинов 2, Ивков 11, Николов)

Спартак: Величкович 9, Груев 12, Георгиев 5, Савич 17, Маринчешки 24т. и 11б., (Секулов 2, Николов 11, Титов, Кръстев, Франсис)

СТАТИСТИКА ОТ ЛЕВСКИ 2014 – СПАРТАК (ПЛЕВЕН)