Баските биха каталунците на "Камп Ноу"

Ариц Адурис вкара единствения гол за отбора на Страната на Баските, които спечелиха срещу Каталуния в контролна среща. Крайното 1:0 беше оформено пет минути преди края на първото полувреме, което премина тотално под диктовката на баските. Вратарят на Каталуния Пау Лопес, който иначе пази за Еспаньол, направи няколко отлични спасявания, в това число опасни удари на Икер Муниаин и на Адурис, но капитулира пред гола. Нападателят получи подаване отляво от Асиер Яраманенди, като не беше блокиран от защитник на гостите и се разписа на "Камп Ноу".

Каталунците, които бяха включили в състава си някои от играчите на Барселона - в това число Серхио Бускетс, Жерард Пике, Марк Бартра и Жорди Алба, бяха близо до изравняването. Ударът на Жоан Верду обаче се отби в горната греда на вратата, пазена от Горка Ирайсос. Както е известно, тези мачове имат неофициален характер, тъй като регионалните федерации на испанските региони не са признати нито от ФИФА, нито от УЕФА.