Тъндър разтърсиха Лейкърс насред Ел Ей

Оклахома Сити Тъндър разгроми Лос Анджелис Лейкърс за втори път в рамките на четири дни, като този път Кевин Дюрант, Ръсел Уестбрук и съотборниците им надиграха “езерняците” със “само” 35 точки разлика - 120:85. Предишният сблъсък между двата тима на 19 декември завърши при резултат 118:78 в полза на възпитаниците на треньора Били Донован.

Уестбрук даде тон на своите и в крайна сметка завърши с 23 точки, 8 борби и 8 асистенции за близо 30 минути на паркета в “Стейпълс сентър”. Дюрант от своя страна се отчете с 21 точки, 7 борби, 5 асистенции и 3 чадъра за 28 минути престой на терена.

Серж Ибака вкара 17 точки, Енес Кантер записа 16 точки, 11 борби и 2 чадъра, докато Андре Роберсън реализира 15 точки.

Коби Брайънт вкара 19 точки и направи 3 асистенции за 28 минути игрово време. Живата легенда на домакините обаче пропусна цели 15 стрелби - 7/22. Новобранецът ДиАнджело Ръсел реализира 18 точки, а Райън Кели приключи с 12 точки и 3 борби за 12 минути. Лейкърс бяха без Мета Уърлд Пийс, Ник Йънг и Джулиъс Рандъл.

37-годишният Брайънт отново ще запише името си в историята на НБА в петък, когато ще играе за рекорден шестнадесети път в мач на Коледа. Петкратният шампион на Лигата е лидер по отбелязани точки в тези двубои с 383, въпреки че пропусна коледните събития заради контузии през последните две години.

След този успех гостите вече имат 20 победи и 9 загуби, докато Лейкърс са далеч от най-добрите си дни и са с 5 успеха и 24 поражения.