Модена с измъчена победа над Монца за Купата

Волейболният отбор на DHL (Модена) стартира с много измъчена победа в турнира за Купата на Италия. Момчетата на треньора Анджело Лоренцети надделяха трудно като гости на Джи Груп (Монца) с 3:2 (26:24, 25:20, 27:29, 22:25, 15:13) в първи мач от 1/4-финалите на турнира.

Реваншът е на 14 януари (четвъртък) от 21,30 часа българско време в зала "Пала Панини". Победителят от тази двойка ще се класира за финалната четворка за Купата на Италия в Милано в началото на февруари, където ще срещне победителя от 1/4-финала между Сър Сейфти Конад (Перуджа) и Калцедония (Верона).

Волейболистите на Модена поведоха сравнително лесно с 2:0 след 26:24 и 25:20. В третия гейм домакините от Монца водеха с 22:18, но гостите стигнаха до равенство при 24:24 след няколко страхотни отигравания на френската звезда Ървин Нгапет. Но вместо Модена да вземат гейма и да спечелят мача с 3:0, Монца го измъкнаха с 29:27. Домакините спечелиха и четвъртата част с 25:22 и вкараха срещата в тайбрек. Все пак в петия решителен гейм Модена демонстрира класата си и го спечели с 15:13, а с това и мача с 3:2.

Напълно очаквано Ървин Нгапет стана най-полезен за Модена с 24 точки (1 блок, 2 аса, 58% ефективност в атака и 26% перфектно посрещане), а Лука Ветори добави още 17 точки (1 блок, 2 аса и 42% ефективност в атака) за победата. За тима на Монца бразилският диагонал Ренан Буяти (1 блок, 1 ас и 51% ефективност в атака) и белгийският център Пиетер Верхеес (8 блока!!!, 2 аса и 60% ефективност в атака) реализираха съответно 22 и 19 точки, но и това се оказа недостатъчно за успеха.

ДЖИ ГРУП (МОНЦА) - DHL (МОДЕНА) 2:3 (24:26, 20:25, 29:27, 25:22, 13:15)
МОНЦА: Никола Йовович 2, Ренан Буяти 22, Якопо Бото 12, Томас Русо 6, Пиетер Верхеес 19, Томас Берета 8 - Марко Рицо-либеро (Андреа Галиани 9, Марио Меркорио)
Старши-треньор: Оресте Вакондио
МОДЕНА: Бруно Резенде 9, Лука Ветори 17, Ървин Нгапет 24, Милош Никич 7, Матео Пиано 9, Лукаш Сааткамп 13 - Салваторе Росини-либеро (Неманя Петрич, Елия Боси, Алберто Казадей 2)
Старши-треньор: Анджело Лоренцети.