Борусия (М) и Дармщат спуснаха завесите с впечатляващ мач (видео)

Борусия (Мьонхенгладбах) постигна една от най-изстраданите си победи в Бундеслигата и ще посрещне паузата на четвърта позиция в класирането. В последния мач за полусезона в германския елит доскорошният участник в Шампионската лига и Дармщат 98 направиха впечатляващ двубой, спечелен от домакините с 3:2. "Жребчетата" губеха с 0:1, когато в 39-ата минута капитанът им Гранит Джака беше изгонен от игра, но независимо от това успяха да отговорят с три попадения, решаващото от които падна четири минути преди края.

Марсел Хелер даде аванс на новаците след 29 минути игра, възползвайки се от подаване на Сандро Вагнер. Десет минути по-късно отборът на Дармщат 98 получи числено превъзходство, тъй като Джака изрита без топка Петер Ниймайер. Главният съдия не го видя, но единият от асистентите му сигнализира и швейцарският национал потегли преждевременно към съблекалнята за трети път тази есен.

В 44-ата минута обаче Борусия стигна до изравняването, след като Ларс Щиндъл заби топката в стил "Лео Меси". Още по-изненадващо останалите с 10 души домакини дори поведоха в 51-ата минута, когато Хаавард Нордтвайт надихтри вратаря на съперника и го хвана неподготвен при пряк-свободен удар.

След това вече гостите наложиха тотално превъзходство и пропуснаха на два пъти чрез Вагнер и Хелер. В 67-ата минута обаче двамата се поправиха и единият центрира на другия, за да стане резултатът 2:2.

Последваха още два пропуски на футболисти в сини екипи, които усетиха, че сега е моментът да спечелят и заиграха още по-офанзивно.

Сметките им обаче се оказаха грешни, защото вездесъщият тази есен Оскар Венд повтори головото си включване от мача с Байерн (Мюнхен) и в 86-ата минута наказа Кристиан Матениа за крайното 3:2.

След сравнително силния си старт на сезона Дармщат 98 допусна спад в резултатите си и ще посрещне 2016 г. на едва 3 точки от опасната зона.

Сезонът в Първа Бундеслига се подновява на 22 януари.