Щутгарт смачка навирения нос на Волфсбург (видео)

Щутгарт извоюва отлична победа с 3:1 над Волфсбург и благодарение на нея успя да се измъкне от зоната на изпадащите точно за предстоящата зимна пауза от един месец в Бундеслигата. За да стане това факт, домакините се нуждаеха от успех поне с две попадения разлика. "Вълците" пък бяха свалени от четвъртата позиция, която заемаха до началото на този 17-и кръг. Днес те не показаха нищо общо с онази игра, с която сразиха Манчестър Юнайтед в Шампионската лига.

Двубоят беше повече от атрактивен и зарадва феновете на "Мерцедес-Бенц Арена", които можеха да се насладят и на по-изразителна победа, тъй като Тимо Вернер пропусна на два пъти сам срещу вратаря, а веднъж и гредата спаси гостите. Факт е обаче, че и осминафиналистът в ШЛ имаше своите шансове, включително и един удар в страничния стълб.

В 14-ата минута съдиите допуснаха груба грешка, след като не видяха как Тим Клозе спря с ръце в наказателното си поле центриране на Филип Костич от корнер. Веднага последва контраатака, която беше завършена точно от Максимилиан Арнолд и Волфсбург поведе с 1:0.

"Швабите" обаче не се уплашиха и заредиха атака след атака и в 22-ата минута Даниел Дидави реализира забележителен гол с левия крак за 1:1.

В 31-ата минута Вернер изведе Костич на празна врата за 2:1, а малко след това гредата лиши Щутгарт от трето попадение след изстрел на Лукас Руп.

На почивката треньорът на гостите Дитер Хекинг вкара в игра Бас Дост, но само две минути след подновяването Дидави заби топката за 3:1.

Дост застраши Пжемислав Титон в 54-ата минута, когато засече центриране в гредата.

Шансовете на гостите се увеличиха, след като в 70-ата минута централният защитник на съперника Тони Шунич беше изгонен за втори жълт картон. Заради контузии обаче "вълците" не разполагаха с повече офанзивни футболисти на пейката и затова в игра видяхме бранителят Себастиан Юнг и 20-годишният брат на Рикардро Родригес - Франсиско Родригес, за когото това беше дебют.

И така "вълците" все пак стигнаха до две много добри възможности, но първо, в 80-ата минута, Юнг пропусна с глава на празна врата, а малко след това Макс Крузе стреля в ръцете на Титон от няколко метра.

По всичко личи, че Волфсбург няма да има сили да защити поне сребърните си медали от миналия шампионат, защото още сега изостава на 12 точки от втория в класирането Борусия (Дортмунд).

Първенството в Бундеслигата се подновява на 21 януари.