Марсилия е на 1/4-финал за Купата на Лигата след голово шоу

Олимпик Марсилия стана поредният отбор, който се класира на 1/4-финал за Купата на Лигата във Франция, след като тази вечер отстрани втородивизионния Бург Перона. Двата тима сътвориха голово шо, като срещата завърши при резултат 3:2 в полза на марсилци.

Олимпик пръв откри резултата в мача в 13-ата минута с попадение на Буна Сар. В 27-ата минута обаче Бург получи дузпа в своя полза, а Бусаха реализира от бялата точка за 1:1, като първото полувреме звавърши при този резултат.

През втората част обаче гостите натиснаха и в 50-ата минута Лукас Окампос отново изведе тима си напред в резултата, а в 75-ата минута Реми Кабела направи резултата 1:3. Крайното 2:3 пък бе оформено в добавеното време на двубоя, когато домакините получиха нова дузпа в своя полза и отново Бусаха бе точен от наказателния удар.

Така Марсилия продължава в следващата фаза на турнира и вече чака следващия си съперник.