Сампдория стигна до драматично реми срещу Лацио на "Олимпико" (видео)

Отборът на Сампдория стигна до драматично равенство 1:1 в гостуването си на Лацио на "Олимпико". Домакините първи откриха резултата чрез Алесандро Матри в 78-ата минута, но в добавеното време на двубоя Ервин Зуканович възстанови равенството. Този резултат обаче не бе особено добър и за двата тима, които са в серия от 7 поредни срещи без успех на сметката си.

Лацио стартира мача по-настъпателно и имаше няколко положения пред вратата на съперника, но без резултат. Сампдория пък чакаше своите възможности на контраатака и в 28-ата минута Антонио Касано направи непростим пропуск след разбъркване пред вратата на домакините.

През втората част събитията не се промениха особено и в 62-ата минута Антонио Кандрева отправи опасен изстрел от фаул, а пък в 73-ата минута гостите отговориха с опасна контра като Луис Муриел изскочи зад защитата, но стреля неточно.

Усилията на Лацио все пак дадоха резултат в 78-ата минута, когато резервата Матри получи чудесно центриране и засече топката във вартата за 1:0. В заключителните минути обаче домакините допуснаха ужасяваща грешка, като изпуснаха Муриел да се измъкне зад защитата и вратаря Етрит Бериша извърши нарушение, като по чудо се размина с червен картон, а получи само жълт. От последвалия фаул обаче Зуканович с прекрасно изпълнение отбеляза за 1:1 и така донесе поне точка на своя тим.

След това равенство Лацио се намира на 12-ото място в класирането с 20 спечелени точки. Сампдория пък е на 16-ата позиция със 17 точки.