Бешикташ обърна Галатасарай в дербито и отново е на върха в Турция (видео)

Отборът на Бешикташ труимфира в голямото дерби на Турция срещу Галатасарай. "Черно-белите" направиха пълен обрат от 0:1 до 2:1 и взеха важни три точки, с които отново се изкачиха на върха във временното класиране в първенството.

Гостите първи взеха преднина в мача в 54-ата минута, когато се разписа Уесли Снайдер. Радостта на Галатасарай обаче бе кратка и само две минути след това Марио Гомес възстанови равенството. В 74-ата минута пък домакините направиха и пълен обрат с гол на Гьокхан Торье и това попадение се оказа и победното за Бешикташ.

С този успех Бешикташ си върна първото място в класирането с актив от 35 точки, като изпревари Фенербахче, който е с 34 точки. Галатасарай пък остава на 4-ата позиция с 26 точки до момента.