Топалов остана последен в Лондон, Карлсен спечели титлата

Българският гросмайстор Веселин Топалов завърши реми с Хикару Накамура (САЩ) в партия от последния 9-и кръг на турнира по шахмат от сериите "Grand Chess Tour 2015" в Лондон с награден фонд от 300 000 щатски долара. С черните фигури българинът се съгласи на реми на 37-ия ход.

Така Топалов има актив от 2,5 точки и завърши на последното 10-о място в класирането.

Магнус Карлсен от Норвегия спечели турнира след тайбрек. Трима шахматисти разделиха първото място с по 5,5 точки след редовните 9 кръга - Магнус Карлсен (Норвегия), Аниш Гири (Холандия) и Максим Вашие-Лаграв (Франция).

Регламентът на турнира предвижда за определяне на победителя да се играе тайбрейк мач от две партии с контрола на игра по 25 минути на състезател с добавени по 5 секунди на ход. До решителния тайбрек достигнаха Карлсен и Вашие-Лаграв, като норвежецът спечели 1,5:0,5.