Ибра и ПСЖ нямат милост, този път жертвата е Лион (видео)

Смазващото превъзходство на Пари Сен Жермен над останалите отбори във Франция намери ново потвърждение. Тимът на Лоран Блан разгроми считания преди началото на сезона за негов потенциален конкурент за титлата Лион с 5:1 и вече има аванс от 17 точки пред втория в класирането Анже.

Златан Ибрахимович заби два гола и вече има общо 14 в Лига 1, с които е водач в листата на стрелците. Силен мач изигра и Анхел ди Мария, който направи три асистенции. Гостите от Лион бяха лишени от важни титуляри в защитата, а заради контузия не игра и голямата звезда на тима Александре Лаказет.

Именно Ибрахимович откри резултата в 11-та минута, а само 6 по-късно десният бек Серж Орие увеличи на 2:0. В 24-ата минута Джордан Фери намали на 1:2 с далечен удар, който свари неподготвен стража на парижани Кевин Трап.

През второто полувреме домакините бяха пълни господари на терена и зарадваха привържените си с още три гола. В 61-ата минута Ди Мария беше оставен сам на левия фланг и центрира перфектно към Единсон Кавани, който технично прати топката в мрежата.

Четвърт час преди края на двубоя Ибрахимович демонстрира техника в наказателното поле и беше повален от Анри Бедимо. Шведът хладнокръвно реализира дузпата, а в добавеното време резервата Лукас Моура оформи крайното 5:1, отново след пас на Ди Мария.

Днешната загуба е четвърта за Лион от последните 5 мача на отбора в първенството. Футболистите на Юбер Фурние заемат 6-о място в класирането с 26 точки.